Wybór systemu

Od przybytku głowa nie boli… podobno. Czasem jednak zbyt wiele możliwości może wprowadzić chaos i praktycznie uniemożliwić podjęcie sensownej decyzji. Taka sytuacja ma w pewnym stopniu miejsce obecnie, na rynku wolnych (od wolności) uniksowych systemów operacyjnych.

W chwili obecnej istnieje około setki aktywnie rozwijanych dystrybucji Linuksa oraz kilkanaście systemów z rodziny BSD. Jak w takim natłoku informacji znaleźć system odpowiedni dla własnych potrzeb? Testować, instalować, konfigurować, formatować, znów instalować… A jeśli ktoś nie ma na to czasu? No właśnie…

W tym miejscu znajdziecie informacje, które w założeniu mają Wam pomóc wybrać system operacyjny Waszych marzeń. A przynajmniej taki, który nie psuje się co 2 tygodnie. Klikając w linki poniżej, przejdziesz do odpowiednich podstron:

W dziale “wybór systemu” zebraliśmy także informacje na temat Linuksa w różnych środowiskach. Piszemy m.in. o tym w jaki sposób zainstalować Linuksa na laptopie, czy starszym sprzęcie a także opisujemy popularne dystrybucje Linuksa działające jako LiveCD (bezpośrednio z płytki CD/DVD) oraz komercyjne systemy linuksowe do domu i biura.